ΑθλητισμόςΕνημέρωση

Νάπολι – Βερόνα 2-1: Νίκη με ανατροπή με φοβερό γκολ του Κβαρατσκέλια

Με εντυπωσιακή ανατροπή στα τελευταία λεπτά η Νάπολι κατάφερε να εκμετελλευτεί την έδρα της και να επικρατήσει με 2-1 της Βερόνα για την 23η αγωνιστική της Serie A. Γκολάρα ο Κβαρατσκέλια.

Οι φιλοξενούμενοι που δίνουν μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού «πάγωσαν» το «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» στο 72΄ με τον Κόπολα, ωστόσο, η αντίδραση της Νάπολι ήταν άμεση.

Ισοφάρισε επτά λεπτά αργότερα με τον Ενζονζέ (είχε περάσει αλλαγή στο 62΄) και στο 87΄ με τον Κβαρατσκέλια έφερε «τούμπα» το ματς παραμένοντας «ζωντανή» στη μάχη για ένα ευρωπαϊκό «εισιτήριο» της επόμενης περιόδου.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 23ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Serie A έχουν ως εξής:

Λέτσε-Φιορεντίνα 3-2

(17΄ Ουντίν, 90΄+1΄ Πίκολι, 90΄+2΄ Ντοργκού – 50΄ Μαντραγκόρα, 68΄ Μπελτράν)

Έμπολι-Τζένοα 0-0

Ουντινέζε-Μόντσα 0-0

Φροζινόνε-Μίλαν 2-3

(24΄πεν. Σουλέ, 65΄ Ματσιτέλι – 17΄ Ζιρού, 72΄ Γκάμπια, 81΄ Γιόβιτς)

Μπολόνια-Σασουόλο 4-2

(24΄ Ζίρκζε, 73΄ Φάμπιαν, 83΄ Φέργκιουσον, 87΄ Σαλεμάκερς – 13΄ Τόρστβεντ, 34΄ Βολπάτο)

Τορίνο-Σαλερνιτάνα 0-0

Νάπολι-Βερόνα 2-1

(79΄ Ενζονζέ, 87΄ Κβαρατσκέλια – 72΄ Κόπολα)

Σαλερνιτάνα 13 -23αγ.

To άρθρο Νάπολι – Βερόνα 2-1: Νίκη με ανατροπή με φοβερό γκολ του Κβαρατσκέλια δημοσιεύτηκε στο NewsIT .