ΑθλητισμόςΕνημέρωση

Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε στις καθυστερήσεις και η Ίντερ Μαϊάμι απέφυγε την ήττα

Το πρώτο γκολ του Λιονέλ Μέσι στη νέα σεζόν του MLS κατάφερε να “σώσει” την Ίντερ Μαϊάμι από την ήττα. Το γκολ του Αργεντινού στο 90+2′ διαμορφώσει το 1-1 στην έδρα των Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Η Ιντερ Μαϊάμι βρήκε τη λύση από τον Λιονέλ Μέσι και απέφυγε την ήττα στο Λος Αντζελες στην έδρα των Γκάλαξι (1-1), για την 1η αγωνιστική του MLS. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 75′ με τον Γιόβελιτς και είχαν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά στις καθυστερήσεις ο Αργεντινός σούπερ σταρ είπε την τελευταία λέξη.

Το τέρμα είχε… μπλαουγκράνα απόχρωση, αφού ο Λιονέλ Μέσι πήρε ασίστ από τον Ζόρντι Αλμπα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 90+2′. Να σημειωθεί πως η ομάδα του Λος Αντζελες έμεινε με δέκα παίκτες στο 88′, λόγω αποβολής του Ντελγάδο με δεύτερη κίτρινη.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Bleacher Report Football (@brfootball)

To άρθρο Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε στις καθυστερήσεις και η Ίντερ Μαϊάμι απέφυγε την ήττα δημοσιεύτηκε στο NewsIT .