ΑθλητισμόςΕνημέρωση

Η Ρεάλ Μαδρίτης αντιμετωπίζει την Μπάγερν Μονάχου στον αγώνα ρεβάνς των ημιτελικών του Champions League, ο οποίος και θα κρίνει την πρόκριση στο μεγάλο τελικό, όπου βρίσκεται ήδη η Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Μετά τη ματσάρα και το 2-2 στο πρώτο παιχνίδι στη Γερμανία, η Ρεάλ Μαδρίτης και η Μπάγερν Μονάχου έχουν αφήσει… ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς των ημιτελικών του Champions League, αφού δεν μετράει πλέον και το εκτός έδρας γκολ. Ο νικητής θα πάρει έτσι το “εισιτήριο” για τον τελικό, ενώ σε περίπτωση ισοπαλίας θα έχουμε παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Παρακολουθήστε LIVE το Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν Μονάχου από το Newsit.gr

Στο πρώτο παιχνίδι, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε… κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Βινίσιους από τρομερή κάθετη πάσα του Κρόος, αλλά η Μπάγερν Μονάχου έφερε… τούμπα το ματς σε πέντε λεπτά, με γκολ του Σανέ με υπέροχο σουτ και πέναλτι του Χάρι Κέιν.

Ο Ροντρίγκο κέρδισε πέναλτι όμως και για τη “Βασίλισσα” στα τελευταία λεπτά και ο Βινίσιους ευστόχησε από τα 11 βήματα, για το δεύτερο δικό του γκολ και το 2-2 στην αναμέτρηση.

Ο νικητής της ρεβάνς έτσι, θα βρεθεί στον τελικό απέναντι από την έκπληξη της σεζόν, την Μπάγερν Μονάχου.

To άρθρο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν Μονάχου LIVE η ρεβάνς στα ημιτελικά του Champions League δημοσιεύτηκε στο NewsIT .