ΑθλητισμόςΕνημέρωση

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 2-1 την Μπάγερν Μονάχου στον αγώνα ρεβάνς των ημιτελικών του Champions League και με το συνολικό 4-3 προκρίθηκε στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει την Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Η Μπάγερν Μονάχου προηγήθηκε και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό, αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης πέτυχε δύο γκολ με τον Χοσελού μέσα σε λίγα λεπτά και πανηγύρισε τη νίκη και την πρόκριση από τα ημιτελικά.

Παρακολουθήστε LIVE το Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν Μονάχου από το Newsit.gr

Στο πρώτο παιχνίδι, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε… κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Βινίσιους από τρομερή κάθετη πάσα του Κρόος, αλλά η Μπάγερν Μονάχου έφερε… τούμπα το ματς σε πέντε λεπτά, με γκολ του Σανέ με υπέροχο σουτ και πέναλτι του Χάρι Κέιν.

Ο Ροντρίγκο κέρδισε πέναλτι όμως και για τη “Βασίλισσα” στα τελευταία λεπτά και ο Βινίσιους ευστόχησε από τα 11 βήματα, για το δεύτερο δικό του γκολ και το 2-2 στην αναμέτρηση.

To άρθρο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν Μονάχου 2-1 ΤΕΛΙΚΟ: Με ανατροπή στον τελικό η «Βασίλισσα» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .