ΑθλητισμόςΕνημέρωση

Ο Λιονέλ Μέσι γράφει ιστορία στο MLS και έκανε νέο ρεκόρ καριέρας με πέντε ασίστ σε ένα ημίχρονο, στον στη νίκη της Ίντερ Μαϊάμι με 6-2 επί των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς.

Η Ίντερ Μαϊάμι βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τους Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς, αλλά στη συνέχεια ο Λιονέλ Μέσι έδωσε ένα προσωπικό σόου με γκολ και πέντε ασίστ, για να οδηγήσει την ομάδα του στη νίκη.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ έδωσε την ασίστ στον Ρόγια για την ισοφάριση και πέτυχε ο ίδιος το γκολ για το προβάδισμα της Ίντερ Μαϊάμι,, για να ακολουθήσει και ένα χατ τρικ του Σουάρες, με όλα τα τέρματα να έρχονται από ασίστ του “Πούλγκα”.

Οι πέντε ασίστ σε ένα ημίχρονο είναι ρεκόρ και για το MLS.

To άρθρο Ο Λιονέλ Μέσι έκανε «πάρτι» στο MLS με πέντε ασίστ και γκολ στο Ίντερ Μαϊάμι – Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς δημοσιεύτηκε στο NewsIT .