ΑθλητισμόςΕνημέρωση

Σπουδαία επιτυχία για την Ελλάδα, καθώς ο Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο 59ο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καράτε στο Ζαντάρ της Κροατίας.

Ο Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης νίκησε στο μεγάλο τελικό της κατηγορίας -84κ Kumite, τον Ολλανδό, Μπράιαν Τίμερμαν, με σκο 7-2 και πανηγύρισε την πρώτη θέση και την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καράτε του Ζαντάρ.

Ο 23χρονος πρωταθλητής της Δόξας Γαλατσίου είχε κάνει μία μυθική ανατροπή στον ημιτελικό για να πάρει το “εισιτήριο” για τον αγώνα του χρυσού μεταλλίου, αλλά σε αυτόν έκανε… περίπατο, για να αναδειχθεί πρωταθλητής Ευρώπης στην κατηγορία του.

To άρθρο Ο Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καράτε  δημοσιεύτηκε στο NewsIT .